BIBS Ivory/Blush Латекс цуцла лажливка, големина 2 (6+ м), 2 парчиња

BIBS Ivory/Blush Латекс цуцла лажливка, големина 2 (6+ м), 2 парчиња
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053748C
favorite_border

Опис на производот

  • Класична тркалезна цуцла со безвременски дизајн
  • Дизајнирана и произведена во Данска
  • 100% BPA free (Не содржат Бисфенол А)
  • Нијанса: Ivory/Blush

BIBS е врвен дански бренд за бебиња основан во 1978 година а нивната икона тркалезна цуцла во боја има историја повеќе од 40 години. Цуцлите на BIBS се рафинирани неколку пати, за да се обезбеди најдобриот можен материјал и производ за најмалите.

BIBS е преферирана цуцла за многу деца поради брадавицата во форма на цреша. Обликот и на штитот и на брадавицата е како мајчината града и е оптимална поддршка за природен рефлекс на цицање и за доење.

Брадавицата е направена од 100% природен гумен латекс – кој е мек и флексибилен. Брадавицата е опремена со отвор за вентилација, испуштајќи го воздухот за да ја направи формата на цуцлата што е можно поприродна.

Поради природниот материјал, може да се појават варијации во бојата и чистотата - не заборавајте да го замените во рок од 4-6 недели од редовната употреба! Штитот е конвексен што овозможува протокот на воздух да ја вентилира деликатната бебешка кожа. Штитот е изработен од полипропилен (PP), многу лесен пластичен материјал со висока јачина и е многу отпорен на абење.

Пакување: две цуцли

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се