BIOACTIVE Супер колаген за убавина, 60 таблети

BioActive Super Collagen Beauty kolagen za ubavina
BIOACTIVE Супер колаген за убавина, 60 таблети
1.290,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
048284C
favorite_border

Опис на производот

Производот Super Collagen Beauty, таблети е диететски суплемент со колаген и витамин Ц и Б7 (биотин), наменет за кожа, слузокожа, коса и нокти.

  • Биотинот придонесува за одржување на нормална коса, кожа и слузокожа
  • Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген потребен за нормална функција на непцата, ̀рскавицата, коските, кожата, крвните садови и забите
  • Витамин Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав: Хидролизиран колаген, калциум аскорбат, магнезиум стеарат (средство против згрутчување), D-biotin.

Состав на активни компоненти 1 таблета 2 таблети %ПДД*
Говедски колаген тип I и III 1000 мг 2000 мг /
Витамин Ц (калциум аскорбат) 10 мг 20 мг 25
Витамин Б7 (D-biotin) 250 мкг 500 мкг 1000

*ПДД*-Препорачана дневна доза

Начин на употреба: Возрасни: 2 таблети дневно на празен стомак.

Напомена: Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и урамнотежена исхрана. Да се чува вон дофат на деца.

Предупредување: Препорачаните дневни дози не смеат да се пречекорат!
Производот не треба да го земаат лица пречувствителни на било кои состојки на производот!
Производот не е наменет за трудници, доилки и помлади од 18 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се