BIOAGROS Eat Free Органско безглутенско брашно од хелда, 500 г

BIOAGROS Eat Free Органско безглутенско брашно од хелда, 500 г
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032065C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен
  • Висока содржина на протеини
  • Извор на влакна

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: 100% брашно од хелда*.

*Од органско производство. 

Да се чува на суво и ладно место.

Производот не ги содржи следните алергени: житарки кои содржат глутен, риба и мекотели, јајца,  кикирики, млеко кое содржи лактоза, соја, бадеми, лешници, ореви, кашу, пекан, макадамија или Квинсленд-ореви, целер, сенф, семе од сусам, сулфур диоксид и сулфити или производи базирани на наведените состојки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се