BIOAGROS Органска црвена леќа, 500 г

BIOAGROS Органска црвена леќа, 500 г
175,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037667C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ

За црвената леќа не е потребно потопување во вода пред готвење, а самото време на готвење е вкупно 20-30 минути.

  • Предлог рецепт: Салата од црвена леќа со кус-кус

Потребни состојки: 250 г црвена леќа, ½ шолја кус-кус, 1 корен од целер, 2 глави свеж кромид, 3 лажици маслиново масло, 2 лажици оцет, цревн пипер и сол.

Начин на подготовка: прво леќата се чисти, се става да врие 10-15 минути, се процедува и остава на страна. Се става да врие и подготвената количина кус кус и кога ќе нарасне и омекне се префрла во поголем сад и се додава леќата, целерот и кромидот и се зачинува со маслото, оцетот, црвениот пипер и солта. Се добро се меша и готово е за послужување.

Нето-тежина: 500 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се