BIOAGROS Органски бел ориз басмати, 500 г

bioagros organic basmati white rice / organski bel basmati oriz
BIOAGROS Органски бел ориз басмати, 500 г
245,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038796C
favorite_border

Опис на производот

  • Орански сертифициран производ

Овој ориз вообичаено расте во области покрај реки. Потекнува од Хималаите, а денес се одгледува на полиња во Индија и Пакистан. Има специфичен вкус, што се должи на карактеристичната почва.

Традиционално се користи во јадења со кари, посебно рижото.

Нето-тежина: 500 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се