BIOAGROS Органски чај од глуварче 30 г

BIOAGROS Органски чај од глуварче 30 г
115,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038793C
favorite_border

Опис на производот

Органски чај од глуварче

  • Органски сертифициран производ

Глуварчето (Taraxacum officinale) е познато и како „лавји заб“ или планинска цикорија. Тоа е повеќегодишно растение со жолти цветови и долги листови кои може да достигнат и до 30 цм. Глуварчето бара влажна почва и може да се сретне по планини и ливади, покрај  патишта, во сенка на карпи и сл.

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Начин на употреба: 1-1,5 лажица од чајот се става да врие во вода 7-12 минути, се процедува и пие. Може да содржи и јаткасти плодови, соја и глутен во траги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се