BIOAGROS Органски чоколадни топчиња, 200 г

BIOAGROS Органски чоколадни топчиња, 200 г
145,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032084C
favorite_border

Опис на производот

  • За вкусен, здрав појадок кој ќе им се допадне на децата.
  • Може да се подготвува со млеко или сокови од растително потекло.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: брашно од ориз* (32%), брашно од пченка* (18%), шеќер од шеќерна трска*, млечно чоколадо* (5%) (шеќер од шеќерна трска*, млеко во прав*(26,99%), какао путер*, какао паста*, емулгатор: соја лецитин, природна ванила), пченкарен сируп*, какао  прашок со ниска содржина на масти*, емулгатор: соја лецитин, сол.*

*Од органско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се