BIOAGROS Oргански цимет во прав, 50 г

BIOAGROS Oргански цимет во прав, 50 г
115,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035154C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Цејлонскиот цимет се добива од внатрешноста на кората од тропското растение Cinnamomum zeylanicum.

Како се разликува цејлонскиот цимет од обичниот (cassia)? Обичниот цимет е со потемна црвено-кафена боја, додека цејлонскиот има посветла боја. Стапчињата на обичниот цимет се подебели и потврди, за разлика од тие на цејлонскиот цимет кои се тенки и лесно кршливи и имаат сладок вкус. Цејлонскиот цимет е извор на растителни влакна.

Нето-тежина: 50 г

Содржина

Употреба: Се употребува во пијалоци, во кафе, во слаткарството и во егзотични јадења. Се препорачува една кафена лажичка на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се