BIOAGROS Органски дехидриран кокос, 200 г

BIOAGROS Organic  Dessicated coconut organski dehidriran kokos
BIOAGROS Органски дехидриран кокос, 200 г
138,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038794C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ

Големо количество влакна. Мало количество натриум/сол. Кокосовото дрво – палма достигнува висина и преку 30 м и годишно секое дрво дава просечно по 75 плода. Поради карактеристичните отвори, плодот го добил името cocos што на шпански значи „насмеано лице“. Дехидрираниот кокос се добива од висококвалитетни плодови.

Погоден е за употреба во карактеристични пијалаци, но и во овошна салата, колачи и десерти.

Пакување: 200 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се