BIOAGROS Органски демерара шеќер, 500 г

bioagros organic demerara sugar organski demerara seker
BIOAGROS Органски демерара шеќер, 500 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054411C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски демерара шеќер
  • Органски сертифициран производ

Името демерара шеќер е општ термин за посебен вид шеќер од шеќерна трска. Се состои од голем кристал, што се должи на содржината на меласа од околу 2-3%.

Идеален е за пијалоци, слатки и колачи и за сите тропски коктели и егзотични јадења што сакате да ги направите. Дава одличен вкус на кафе, чај или какао.

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Да се чува на ладно, темно и суво место.

Може да содржи траги од јаткасти плодови, соја, кикиритки, глутен и сусам.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1700kJ/400kcal, масти 0,0 г, од кои заситени 0,0 г, јаглехидрати 99 г, од кои шеќери 99 г, влакна 0,0 г, протеини 0,0 г, натриум 0,0 г.  

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се