BIOAGROS Органски интегрален ориз каролина, 500 г

BIOAGROS Органски интегрален ориз каролина, 500 г
199,00 ден.
119,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038798C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ

Зрната на овој ориз се со светло-кафена боја и средна големина. Има способност да апсорбира масти, што е посебно погодно при неговото подготвување, бидејќи зрната не се сушат и лепат.

Погоден е за разни рецепти, како печени јадења или сарма.

Нето-тежина: 500 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се