BIOAGROS Органски јаворов сируп, 250 мл

BIOAGROS Органски јаворов сируп, 250 мл
469,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035140C
favorite_border

Опис на производот

Јаворот е еден вид на автохтоно дрво во Канада од кое се собира сок, од кој потоа се произведува јаворовиот сируп. Овој вид на засладувач со посебен вкус, содржи хранливи материи и е погоден за палачинки, десерти, пијалоци, додаток во појадокот, како и за слатки и во кулинарството.

Нето-тежина: 250 мл

Содржина

Состојки: 100% органски јаворов сируп. По отворањето може да се чува до 6 месеци во фрижидер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се