BIOAGROS Органски пченкарен флипс Ангелина со морков и јаболко, 30 г

BIOAGROS Органски пченкарен флипс Ангелина со морков и јаболко, 30 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042046C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски пченкарен флипс со морков и јаболко
  • Без глутен
  • Од 7 месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Без додадени шеќери и сол
  • Не содржи глутен, јаткасти плодови, соја и лактоза
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: пченка (пченкарно брашно и/или пченкарен гриз)* 75%, сончогледово масло*, дехидриран морков* 5,2%, дехидрирано јаболко* 5,2% (содржи оризово брашно*), витамин Б1<0,1%.

*од органско производство.

Совет за безбедност: при хранење на детето, тоа треба да седи во исправена положба и постојано да биде надгледувано од возрасно лице, за да се избегне ризик од задушување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се