BIOAGROS Органски псилиум во прав, 150 г

bioagros organic psyllium husks powder organski psilium vo prav
BIOAGROS Органски псилиум во прав, 150 г
359,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054410C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски лушпи од индиски тегавец (псилиум)
  • Органски сертифициран производ

Псилиумот е растворливо влакно. Расте на грмушка што ја има низ целиот свет, но најзастапена е во Индија. Неговите својства се должат на можноста за набабрување на неговата лушпа кога е во контакт со вода.

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состав: органски лушпи од индиски тегавец.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 189kJ/758kcal, масти 0,6 г, од кои заситени 0,1 г, јаглехидрати 0,1 г, од кои шеќери <0,1 г, влакна 88,5 г, протеини 1,5 г, сол 0,1 г, натриум <50 мг.  

Употреба: Возрасни и деца над 12 години: добро растворете полна лажица (6 г) во чаша вода или сок и испијте ја веднаш. Се зема помеѓу 2 оброци.

1-2 пати на ден со многу вода, по можност навечер.

Да се чува на ладно, темно и суво место.

Може да содржи траги од кикирики, суви јаткасти плодови, соја, глутен и сусам.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се