BIOAGROS Органски рогач во прав, 200 г

BIO AGROS organic carob powder organski rogac vo prav
BIOAGROS Органски рогач во прав, 200 г
138,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032081C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен

Зрната од ова растение најпрвин се потпекуваат пред да се измелат за да се задржат мирисот и вкусот. Овој производ во прав е замена за какао и замена за чоколадо.

Може да се употребува во слаткарството, во приготвувањето на суви торти, топли пијалoци, шејкови и разни десерти.

Нето-тежина: 200 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се