BIOAGROS Органски сируп од агаве, 360 мл

BIOAGROS Органски сируп од агаве, 360 мл
285,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032062C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ

Агаве е кактус кој расте во пустините на Мексико. Сирупот се добива од лисјата преку процес во кој температурата на обработка не надминува 45ºС, така што сите нутриенти се непроменети. Има пријатен вкус, сличен на мед и карамел.

Се користи како засладувач и има широка намена.

Состојки: сируп од агавe (Agave Tequiliana).

Нето-тежина: 360 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се