BIOAGROS Органско кокосово брашно 250 г

BIOAGROS Органско кокосово брашно 250 г
75,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038802C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Кокосовото брашно е погодно за исхрана сиромашна со јаглехидрати, а со висока содржина на влакна, што дава чувство на ситост, а со тоа и намалување на апетитот

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: кокосово брашно.

Начин на употреба: 3 лажици на ден да се додадат во сосови, супи, јогурт, пијалоци, мусли или десерти.

Доколку во вообичаените рецепти за слатки 10-25% од друго брашно се замени со кокосово брашно, ќе се овозможи внес на влакна во количина која ги задоволува дневните потреби на организмот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се