BIOAGROS Органско пченкарно брашно, 1 кг

BIOAGROS Organic corn flour organsko pcenkarno brasno
BIOAGROS Органско пченкарно брашно, 1 кг
275,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038803C
favorite_border

Опис на производот

Пченкарното брашно се добива од сушена пченка. Се подготвувало прво во Латинска Америка, потоа и во Африка, а денес се користи широко низ светот за различна намена.

Се употребува во традиционални јадења, како пченкарен леб, пити, кремови и колачи.

Органски сертифициран производ

Нето-тежина: 1 кг

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се