BIOAGROS Суви гоџи бобинки, 100 г

Bioagros Goji Berries gogi bobinki
BIOAGROS Суви гоџи бобинки, 100 г
152,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
053068C
favorite_border

Опис на производот

Во Азија, гоџи бобинките се надалеку познати како хранливо овошје. Оваа перцепција е особено под влијание на кинеската медицина каде овие бобинки се користат илјадници години.

Последните години го заслужија епитетот суперхрана, и во западните земји Гоџи бобинките се на врвот на ORAC скалата која го мери нивото на антиоксиданси на храната.

Содржат 21 минерал и 18 аминокиселини и се исклучително богати со витамин Ц и А.

Гоџи бобинките од Bioagros се сушат на сонце и можете да ги јадете со житарки, овес, мусли, јогурт и неколку други комбинации.

Препорачана дневна доза е околу 20-30 грама.

Нето-тежина: 100 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се