BIOAGROS Теди органски пченкарен флипс со морков и тиква, 30 г

BIOAGROS Теди органски пченкарен флипс со морков и тиква, 30 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042045C
favorite_border

Опис на производот

Органски пченкарен флипс со морков и тиква

  • Без глутен
  • Може да се консумира од 7 месечна возраст
  • Погодно за вегани
  • Органски сертифициран производ
  • Без додадени шеќери и сол
  • Не содржи глутен, јаткасти плодови, соја и лактоза

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: пченка (пченкарно брашно и/или пченкарен гриз)* 75%, сончогледово масло*,  дехидриран морков* 5,2%, дехидрирана тиква* 5,2%, витамин Б <0,1%.

*од органско производство.

Совет за безбедност: при хранење на детето, тоа треба да седи во исправена положба и постојано да биде надгледувано од возрасно лице, за да се избегне ризик од  задушување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се