BIODERMA Atoderm Интензивен смирувачки емолиентен балсам, 500 мл

BIODERMA Atoderm Интензивен смирувачки емолиентен балсам, 500 мл
1.714,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025014C
favorite_border

Опис на производот

Atoderm Intensive Baume - Смирувачки емолиентен балсам

Делува на биолошките дисфункции на многу сувата, иритирана и атопична кожа. Го ублажува чешањето и ја намалува честотата на акутна фаза со егземи, благодарение на своите дерматолошки активни состојки. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс, составен од биолипиди кои природно се присутни во епидермисот, овозможува долготрајна обнова на кожната бариера, создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот. Skin Barrier Therapy® патентот ја спречува пролиферацијата на бактеријата S. aureus и навлегувањето на алергени, два вообичаени фактори кои ја влошуваат сувоста на кожата.

  • Богата текстура, брзо впивлива
  • За возрасни, деца и бебиња
  • Без парфем

Пакување: 500 мл.

Содржина

Употреба: Еднаш или два пати на ден, секојдневно. Може да се користи самостојно или во комбинација со топикални кортикостероиди. Се нанесува на суво и чисто лице и/или тело после измивање со Atoderm маслено средство или Atoderm intensive gel.

Не се препорачува кај предвремено родени деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се