BIODERMA Atoderm Интензивен смирувачки емолиентен балсам, 75 мл

BIODERMA Atoderm Интензивен смирувачки емолиентен балсам, 75 мл
668,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025013C
favorite_border

Опис на производот

Atoderm Intensive Baume - Смирувачка емолиентна нега.

Регенерација на липидната бариера и смирувачка нега на атопична кожа (бебиња, деца и возрасни)

Дермокозметички третман кој е погоден за иритирана кожа и екстремно сува кожа

Својства: иновација, прва дермо смирувачка емолиентна нега кој делува на биолошките функции на атопична кожа и на нивните последици.

  • Брзо го смирува чешањето и ја намалува потребата за чешање благодарение на дерматолошко активните состојки против чешање
  • Трајно ја обновува заштитната кожна бариера благодарение на ексклузивниот LipigenumTM комплекс составен од биолипиди кои се природно присутни во епидермисот. Тие биолошки го стимулираат производството на липиди и протеини и ја враќаат здравата кожна бариера
  • Ултра богата текстура
  • Нелеплива
  • Се препорачува за секојдневна употреба
  • Брза апсорпција
  • Одлична толеранција
  • Некомедогена
  • За лице и тело
  • Mоже да се користи кај бебиња од првиот ден на раѓање, со исклучок на предвремено родени деца

Пакување: 75 мл.

Содржина

Состав: Aqua/ Water/ Eau, Glycerin, Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil/ Huile Minerale, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Behenyl Alcohol, Sucrose Stearate, Canola/ Canola Oil/ Huile De Colza, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Pentylene Glycol, Beta-Sitosterol, Xylitol, Zinc Gluconate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Palmitamide Mea, 1.2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Sodium Citrate, Mannitol, Rhamnose, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hydroxide, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Phytosphingosine, Ceramide Np, Ethylhexylglycerin, Ceramide Ap, Cholesterol, Carbomer, Xanthan Gum, Fructooligosaccharides, Caprylic/ Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Citric Acid, Ceramide EOP. [BI 669]

Употреба: Се нанесува еднаш до два пати дневно на кожата или повеќе пати во зависност од потребата, после туширање. Се користи во комбинација или после употреба на кортикостероиди. Mоже да се користи кај бебиња од првиот ден на раѓање, со исклучок на предвремено родени деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се