BIODERMA Atoderm Масло за туширање за чувствителна, сува и атопична кожа, 1 л

Bioderma Atoderm Ultra Nourishing Anti Irritation Cleansing Oil 1l
BIODERMA Atoderm Масло за туширање за чувствителна, сува и атопична кожа, 1 л
1.463,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
036848C
favorite_border

Опис на производот

Bioderma Atoderm Ultra Nourishing Anti Irritation Cleansing Oil - Ултра интензивна смирувачка нега за лице и тело.
Со својата кремаста, и немасна текстура, Atoderm масло за туширање, нежно ја чисти сувата и атопична, иритирана и чувствителна кожа.

Со својата ексклузивна формула со 33% липиднообновувачки и хидратирачки состојки, моментално ја смирува кожата, ја ослободува од чувството на затегнатост и ја штити од надворешен стрес.

Со помош на патентоt Skin Barrier Therapy® ja штити најчувствителната многу сува кожа од бактерии кои предизвикуваат иритации.

Неговата исклучително лесна и нежно парфимирана текстура, направена е специјално да ја почитува и најчувствителната кожа.

Докажана ефикасност:

 • 24 часовна хидратација
 • Кожата е 39% повеќе хидрирана после 1 месец
 • За интензивен и долготраен комфор
 • Одлична толерантност
 • Не ги иритира очите
 • Хипоалергиско
 • Без парабени
 • Без бои, без сапун
 • Многу хранливо
 • Лесно се измива
 • За лице и тело

Пакување: 1 л.

Содржина

Состав: Aqua/ Water/ Еau, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Coco-glucoside, Glyceryl Oleate, Citric Acid, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Mannitol, Polysorbate 20, Xylitol, Laureth-2, Rhamnose, Niacinamide, Fructooligosaccharides, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum). [BI 725]

Употреба: за туширање и капење. Да се нанесе на мокра кожа па да се исплакне. За подобри
резултати, после капење да се нанеce Atoderm производ за нега (Atoderm крем-за сува кожа
или Atoderm Intensive балзам-за атопична кожа).

Мислења на потрошувачи

zharko.karanfilov
5
Совршено против напредна форма на псоријаза.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се