BIODERMA Atoderm Пенест гел за миење за сува и атопична кожа, 200 мл

BIODERMA Atoderm Пенест гел за миење за сува и атопична кожа, 200 мл
708,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024994C
favorite_border

Опис на производот

Atoderm Intensive Gel - Пенест гел за миење 

  • Хранлива, смирувачка, прочистувачка дневна хигиена
  • Без сапун
  • Нежно ја чисти и смирува сувата и атопична кожа

Формулиран со прочистувачки агенси и витамин ПП, Atoderm Intensive gel, делува против пролиферација на микроорганизми и иритации кои ја влошуваат сувоста на кожата. Биолошки ја зајакнува кожната бариера.

  • За возрасни, деца, новороденчиња
  • Без парфем
  • Не ја иритира кожата
  • Офталмолошки тестирано

Нето тежина: 200 мл.

Содржина

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдневно. Се нанесува на претходно намокрена кожа, се трие и потоа темелно плакне.

Не се препорачува кај предвремено родени деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се