BIODERMA Atoderm SOS Спреј против чешање, 200 мл

BIODERMA Atoderm SOS Спреј против чешање, 200 мл
1.246,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041848C
favorite_border

Опис на производот

Atoderm SOS Spray - Против чешање, за иритирана, сува и многу сува кон атопична кожа

Моментално смирува и ја намалува потребата за чешање уште при првото нанесување. Интензивна заштита и долготрајно делување благодарение на заштитните патентирани комплекси. Делува за 60 секунди и ефектот трае до 6 часа

  • За возрасни, деца и бебиња уште од првиот ден на раѓање
  • За лице и тело
  • Без мирис и без алкохол
  • Хипоалергено

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба: Нанесете на чиста кожа на оддалеченост од 20 цм. Размачкајте ако е потребно. Оставете да се исуши. Повторете толку пати колку што е потребно.

Не се препорачува кај предвремено родени деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се