BIODERMA Cicabio Арника - Крем за смирување и регенерација 40 мл

BIODERMA Cicabio Арника - Крем за смирување и регенерација 40 мл
856,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035309C
favorite_border

Опис на производот

Крем кој смирува и ублажува модрици, отоци и џумки

Идеален при инвазивни дерматолошки процедури (ботокс, филери), ласерски третмани, постхируршки третман на рани, мезотерапија, повреди кај мали деца и сл.

  • Кремаста текстура без алкохол.
  • Брзо се впива и апсорбира.
  • Активните состојки од арника, цинк и Antalgicine® овозможуваат пријатно чувство и брза регенерација.
  • Некомедогено.

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Нанесете на иритираната кожа два пати на ден со лесна масажа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се