BIODERMA Cicabio Регенеративен крем со СПФ 50+, 30 мл

BIODERMA Cicabio Регенеративен крем со СПФ 50+, 30 мл
1.127,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046454C
favorite_border

Опис на производот

Регенеративен крем со многу висока заштита на сонце кој овозможува обнова на иритираната кожа изложена на сонце. Делува на секоја фаза на биолошкиот процес на регенерација и го лимитира ризикот од појава на хиперпигментација и темни дамки во пределите со лузни. Неговите антибактериски агенси (бакар-цинк) го прочистуваат епидермисот и превенираат бактериска пролиферација.

  • Прочистува и ја намалува потребата за чешање
  • Посебно се препорачува после ласерски третман, пилинг, епилација, повреди, рани и сл.
  • За лице, усни и тело
  • Наменето за бебиња, деца и возрасни

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба: Нанесете на кожата пред изложување на сонце. Нанесувајте секојдневно сè додека кожата комплетно се обнови. Избегнувајте ја зоната околу очите. Повторете ја постапката во текот на денот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се