BIODERMA Cicabio Регенерирачки лосион во спреј, 40 мл

BIODERMA Cicabio Регенерирачки лосион во спреј, 40 мл
916,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035310C
favorite_border

Опис на производот

Регенерирачки лосион спреј кој суши и смирува рани кои влажат.

Системот од минерални состојки овозможува ефикасно сушење на рани кои влажат и до 8 часа по апликацијата. Трио од обновувачки активни состојки делува на сите фази на биолошки епидермални процеси на регенерација.

Се препорачува за: варичела, мацерирани кожни превои, мацерирани плускавци, хигиена на папочна врвца, пеленски дерматит.

  • Соодветно за лице, тело и надворешна употреба на интимна област
  •  Наменето за бебиња, деца и возрасни

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Пред употреба добро протресете го шишето. Нанесете на иритираната кожа два пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се