BIODERMA Cicabio Смирувачки регенеративен крем, 40 мл

BIODERMA Cicabio Смирувачки регенеративен крем, 40 мл
729,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
025032C
favorite_border

Опис на производот

  • Кремот го обновува епидермисот и хидрира
  • Ја штити оштетената или повредена кожа. Неговите антибактериски агенси (бакар-цинк) го прочистуваат епидермисот и превенираат бактериска пролиферација.
  • Активната состојка Antalgicine® брзо ослободува од потребата за чешање и намалува болка.
  • Се користи при површински пилинг, ласерски третман, поддршка после дерматолошка процедура, иритации, црвенила и кај пеленската регија на бебињата
  • Наменето за бебиња, деца и возрасни.
  • За лице и тело

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Нанесете на иритираната кожа еднаш или два пати на ден, додека кожата не се регенерира целосно.

Мислења на потрошувачи

dimitrovskairena52
5
Mnogu dobra krema za suva koza koja se lupi i crvenila na kozata. Mene strikno mi pomogna za seboreicen dermatit na lice. Edinstvena krema koja mi ja drzi seborejata pod kontrola
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се