BIODERMA Hydrabio Богат хидратантен крем за сува и многу сува кожа, 50 мл

Bioderma Hydrabio Rich Moisturising Care 50 ml bogat hidratanten krem za suva i mnogu suva koza
BIODERMA Hydrabio Богат хидратантен крем за сува и многу сува кожа, 50 мл
1.151,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039909C
favorite_border

Опис на производот

Bioderma Hydrabio Rich Moisturising Care - Хидратантна нега со богата текстураза сува и многу сува кожа.

Загадувањето на воздухот, стресот и студот секојдневно допринесуваат кон дехидратацијата и предвременото стареење на кожата.
Кога кожата е дехидрирана, се нарушува структурата на епидермисот, се формираат фини линии и се создава чувство на затегнатост.
Како последица, тенот ја губи бојата и кожата изгледа уморно.

Благодарение на емулзијата, инспирирана од структурата на епидермисот, активните состојки на Aquagenium патентот делуваат на усмерен и делотворен начин со цел реактивација на природниот процес на хидратација и подобрување на циркулацијата на вода во клетките.

  • Hydrabio кремот ја подобрува текстурата на кожата и го обновува природниот сјај
  • Кремот е збогатен со витамин Е кој помага во заштита на кожата од оксидативниот стрес и се бори против предвремено стареење на кожата

Резултат:

  • Избалансирана и долготрајно хидрирана кожа
  • Кожата повторно станува сјајна, мека и свежа
  • Фините линии се ублажени
  • Одлична толеранција
  • Некомедогено
  • Хипоалергено
  • Одлична подлога за шминка

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua/ Water/ Eau, Glycerin, Isododecane, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Dimethicone, Propanediol, Xylitol, Cetyl Palmitate, Hydrogenated Polydecene, Niacinamide, Tridecyl Trimellitate, Arachidyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Glyceryl Dibehenate, Behenylalcohol, Hdi/ Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Tribehenin, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Arachidyl Glucoside, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Behenate, Disodium EDTA, Squalane, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Mannitol, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Tocopherol, Polysorbate 60, Rhamnose, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Fragrance (Parfum). [BI 715]

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/или навечер на претходно исчистена кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се