BIODERMA Hydrabio Богат хидратантен крем за сува и многу сува кожа, 50 мл

BIODERMA Hydrabio Богат хидратантен крем за сува и многу сува кожа, 50 мл
1.096,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039909C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност. Витамин ПП ја зајакнува  кожата и ја намалува пропустливоста. Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали), а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира стареење.

  • Хранлива и кремаста текстура со лесен и освежувачки мирис
  • Одлична подлога за шминкa

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/или навечер после чистење на лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се