BIODERMA Hydrabio Хидратантен гел-крем за нормална и комбинирана кожа, 40 мл

Bioderma Hydrabio Gel Creme Light Moisturising Care 40 ml hidratanten krem za normalna i kombinirana koza
BIODERMA Hydrabio Хидратантен гел-крем за нормална и комбинирана кожа, 40 мл
1.186,00 ден.
949,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039911C
Online only
Акција 12-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Bioderma Hydrabio Gel Creme Light Moisturising Care - Хидратнтен крем за нормална и комбинирана кожа.

 • Лесна текстура
 • За чувствителна и дехидрирана кожа
 • За нормална до комбинирана кожа на која и недостасува сјај
 • Благ крем кој остава чувство на свежина

Загадувањето на воздухот, стресот и студот секојдневно допринесуваат кон дехидратацијата и предвременото стареење на кожата.
Кога кожата е дехидрирана, се нарушува структурата на епидермисот, се формираат фини линии и се создава чувство на затегнатост.
Како последица, тенот ја губи бојата и кожата изгледа уморно.

Благодарение на емулзијата, инспирирана од структурата на епидермисот, активните состојки на Aquagenium™ патентот делуваат на усмерен и делотворен начин со цел реактивација на природниот процес на хидратација и подобрување на циркулацијата на вода во клетките.

 • Витаминот ПП ја зајакнува кожата и ја намалува пропустливоста
 • Екстрактот од семки од јаболко ја стимулира активноста на аквапорините (водените канали)
 • Благодарение на своето дејство на воедначување на тенot Hydrabio гел-крем ја подобрува текстурата на кожата и ја обновува природната блескавост
 • Збогатен со витамин Е, помага во заштитата на кожата од оксидативен стрес и се бори против предвремено стареење на кожата.

Резултат:

 • Избалансирана и долготрајно хидрирана кожа
 • Кожата повторно станува сјајна, мека и свежа
 • Фините линии се ублажени
 • Одлична толеранција
 • Некомедогено
 • Одлична подлога за шминка

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua/ Water/ Eau, Glycerin, Isododecane, Cyclopentasiloxane, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Squalane, Polymethylsilsesquioxane, C14-22 Alcohols, Hdi/ Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ Vp Copolymer, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Carbomer, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, C12-20 Alkyl Glucoside, Steareth-21, Disodium EDTA, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Mannitol, Xylitol, Hexyldecanol, PEG/ PPG-18/18 Dimethicone, Rhamnose, Malachite Extract, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Tocopherol, Fragrance (Parfum). [BI 714]

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/или навечер на претходно исчистена кожа. Одлична подлога за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се