BIODERMA Hydrabio Хидратантен концентрат, серум, 40 мл

Bioderma Hydrabio Serum Moisturising Concentrate 40 ml hidratanten koncentriran serum
BIODERMA Hydrabio Хидратантен концентрат, серум, 40 мл
1.173,00 ден.
880,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039908C
favorite_border

Опис на производот

Bioderma Hydrabio Serum Moisturising Concentrate - Хидратантен концентрат, серум.
Загадувањето на воздухот, стресот и студот секојдневно допринесуваат кон дехидратацијата и предвременото стареење на кожата.
Кога кожата е дехидрирана, се нарушува структурата на епидермисот, се формираат фини линии и се создава чувство на затегнатост.
Како последица, тенот ја губи бојата и кожата изгледа уморно.

Благодарение на емулзијата, инспирирана од структурата на епидермисот, активните состојки на Aquagenium патентот делуваат на усмерен и делотворен начин со цел реактивација на природниот процес на хидратација и подобрување на циркулацијата на вода во клетките.

  • Д.А.Ф комплексот го зголемува степенот на толеранција на кожата
  • Со интензивна хидратација, тенот станува воедначен и блескав, а кожата мека и свежа
  • Некомедогено
  • Одлична подлога за шминка

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua/ Water/ Eau, Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, Disodium EDTA, Niacinamide, PEG/ PPG-18/18 Dimethicone, Fructooligosaccharides, Mannitol, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/ Capric Triglyceride, Rhamnose, Laminaria Ochroleuca Extract, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Tocopherol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum). [BI 568]

Употреба: нанесете на лицето и вратот наутро и/или навечер на претходно исчистена кожа. Користете самостојно или во комбинација со некој од производите од Hydrabio линијата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се