BIODERMA Nodé K Шампон, 150 мл

BIODERMA Nodé K Шампон, 150 мл
919,00 ден.
689,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034307C
favorite_border

Опис на производот

Смирувачки шампон против чешање и создавање на плаки на скалпот.
Стимулира елиминација на сувите плаки и спречува нивно повторно појавување, како резултат на комбинираното дејство на салицилна киселина и хидролат, силни кератолитички агенси.

Nodé K шампонот е збогатен со смирувачки агенс – форсколин и зантален екстракт кој го смирува чешањето. Природниот D.A.F комплекс го зголемува прагот на толеранција.

Ја прави косата сјајна, еластична и погуста.

Пакување: 150 мл

Содржина

Употреба: Нанесете од Nodé K на влажна коса и нежно масирајте. Исплакнете и повторете ја постапката, оставете да делува 5 минути а потоа добро измијте. Избегнувајте контакт со очите.

Интензивен третман (3 недели): миење на косата 3 пати неделно.

Третман на одржување: еднаш или два пати неделно.

Се препорачува наизменично миење на косата со Node Fluid шампон без детергенти.

Не се користи кај деца помали од 3 години, кај трудници или доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се