BIODERMA Photoderm AKN MAT Матирачка крема за кожа склона кон акни, со СПФ 30, 40 мл

bioderma photoderm akn mat invisible spf 30 akni mat fluid matiracka krema za koza sklona kon akni
BIODERMA Photoderm AKN MAT Матирачка крема за кожа склона кон акни, со СПФ 30, 40 мл
1.106,00 ден.
885,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025036C
Online only
Акција 08.04-29.04.2024
favorite_border

Опис на производот

Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13

  • За кожа склона кон акни

Ексклузивна фотозаштита со двојно дејство. Превенира појава на акни и неправилности со помош на Fluidactiv™ патентот кој биолошки го регулира квалитетот на себумот. Овозможува оптимална УВА/УВБ заштита од сончевата радијација и ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетките и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата:  Cellular Bioprotection™ биолошки патент.

  • Долготраен мат ефект
  • Не остава масни ниту бели траги
  • Безбојно после апликација
  • Фотостабилно

Пакување: 40 мл.

Содржина

Употреба: Нанесете неколкупати во текот на денот пред изложување на сонце. Повторете ја постапката, особено после пливање, триење или спорт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се