BIODERMA Photoderm Aquafluide Invisible Крем со СПФ 50+ за комбинирана и масна кожа, 40 мл

bioderma photoderm aquafluide spf 50 invisible krem so zastita od sonce nevidliv za kombinirana i masna koza
BIODERMA Photoderm Aquafluide Invisible Крем со СПФ 50+ за комбинирана и масна кожа, 40 мл
1.181,00 ден.
945,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025035C
Online only
Акција 12-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Photoderm Aquafluide Invisible Крем за сончање за лице, со ултра лесна текстура и сув допир (Dry Touch) за да понуди максимална заштита од UVA/UVB зраците и да ја активира природната одбрана на кожата, со СПФ 50+.                  

 • Многу висока заштита на сонце за комбинирана и масна кожа

Погодно за чувствителна кожа многу светол тен со пеги. Ексклузивната комбинација на УВА/УВБ филтри дава ефикасна и оптимална заштита на кожата од сонце, додека заштитниот Sun Active Defense патент ги поттикнува природните механизми на одбрана на кожата од сончевото зрачење, и делува имунопротективно.

 • Погоден за кожа која е изложена на висок интензитет на сончево зрачење (планина, тропски предели...)
 • Превенира фотостареење
 • Хидрира
 • Висока дневна мат заштита, со dry touch финиш
 • Водоотпорно
 • Не остава бели траги
 • Не остава масен филм
 • Хипоалергено
 • Без парфем
 • Некомедогено
 • Фотостабилно.

Пакување: 40 мл.

Содржина

Состав: Aqua/Water/Eau, Dibutyl Adipate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Sebacate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Corn Starch Modified, Glycerin, Polyglyceryl-6 Stearate, 1,2-Hexanediol, Microcrystalline Cellulose, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-6 Behenate, Cellulose Gum, Ectoin, Mannitol, Xylitol, O-Cymene-5-OL, Xanthan Gum, Rhamnose, Sodium Hydroxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopherol, Propylheptyl Caprylate (Bi 642)

Употреба: Кремата да се нанесе рамномерно, на претходно исчистена кожа, 20 минути пред изложување на сонце (недоволна количина од нанесениот производ го намалува степенот на заштита). Постапката да се повтори неколку пати во текот на денот особено после капење, бришење на кожата и физичка активност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се