BIODERMA Photoderm Aquafluide Тонирана крема со СПФ 50+ за комбинирана и масна кожа, 40 мл

BIODERMA Photoderm Aquafluide Тонирана крема со СПФ 50+ за комбинирана и масна кожа, 40 мл
1.091,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025035C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Photoderm Aquafluide Dry touch SPF 50+ / UVA 24                             

  • Многу висока заштита на сонце за комбинирана и масна кожа

Погодно за чувствителна кожа. Висока УВА/УВБ заштита од штетното дејство на сонцето. Ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата:  Cellular Bioprotection™ биолошки патент.

  • Превенира фотостареење
  • Хидрира
  • Пријатна и лесна за апликација благодарение на флуидната текстура лесна како вода
  • Висока дневна мат заштита, со dry touch финиш
  • Oil-free формула
  • Водоотпорно
  • Без парфем
  • Некомедогено
  • Фотостабилно.

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доволна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спорт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се