BIODERMA Photoderm AR Тониран крем за кожа подложна на црвенила, со СПФ 50+, 30 мл

bioderma photoderm ar 50+ natural toniran krem za koza podlozna na crvenilo
BIODERMA Photoderm AR Тониран крем за кожа подложна на црвенила, со СПФ 50+, 30 мл
1.139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025038C
favorite_border

Опис на производот

Photoderm AR SPF 50+ / UVA 33

Заштита од сонце за кожа подложна на црвенила.                            

За чувствителна и реактивна кожа подложна кон: интензивно моментално црвенило, перманентно (постојано) црвенило, купероза и мали видливи капилари. Го намалува и превенира црвенилото: Rosactiv™ патент. Ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: Cellular Bioprotection™ биолошки патент.

  • Природната боја го изедначува тенот
  • Без мирис
  • Водоотпорно
  • Фотостабилно
  • Некомедогено

Пакување: 30 мл.

Содржина

Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доволна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спорт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се