BIODERMA Photoderm Cover Touch Тонирана крема за комбинирана до масна кожа склона кон акни со СПФ 50+, 40 мл

bioderma photoderm cover touch spf 50 light 40ml tonirana krema za  kombinirana do masna koza sklona kon akni
BIODERMA Photoderm Cover Touch Тонирана крема за комбинирана до масна кожа склона кон акни со СПФ 50+, 40 мл
1.308,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050994C
favorite_border

Опис на производот

  • Иновација за комбинирана до масна кожа
  • Заштита од УВА/УВБ зраците со 100% минерални филтри
  • Овозможува мат ефект до 8 часа
  • Светла нијанса

Текстура со максимална покриеност која и овозможува на кожата слободно да дише без да предизвика појава на нови неправилности (акни) благодарение на високата концентрација на минерални пигменти. Содржи Cellular Bioprotection патент, внатреклеточна биолошка заштита, кој ја стимулира природната одбрана на кожата против штетните ефекти на сончевото зрачење.

Тестирано под дерматолошки надзор, одлична подносливост. Некомедогено, фотостабилно. Отпорно на високи температури и влажност.

Пакување: 40 мл.

Содржина

Состав: цинк оксид (нано), титаниум диоксид (нано), вода, изододекан, титаниум диоксид (ци 77891), модифициран пченкарен скроб, дикаприл карбонат, полиглицерил-3 полирицинолеат, железни оксиди (ци 77492), силика, полиглицерил-3 диизостеарат, триетоксикаприлилсилан, магнезиум сулфат, пентилен гликол, пропандедиол, стеаралкониум хекторит, железни оксиди (ци 77499), пропилен карбонат, ектоин, манитол, пропил галат, ксилитол, рамноза, цитрична киселина, лауроил лизин, токоферол, фруктоолигосахариди, каприлик/каприк триглицериди, екстракт од кафеава алга (Laminaria Ochroleuca). {БИ 2004}.

Употреба: нанесте рамномерно на лицето и вратот, 20 минути пред изложување на сонце. Постапката да се повторува неколку пати во текот на денот, посебно после капење, бришење на кожата или физички активности.

За возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се