BIODERMA Photoderm-M Тониран крем против хиперпигментација со СПФ 50+, 40 мл

Bioderma Photoderm M Golden 40 ml toniran krem protiv hiperpigmentacija
BIODERMA Photoderm-M Тониран крем против хиперпигментација со СПФ 50+, 40 мл
1.181,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030361C
favorite_border

Опис на производот

Photoderm M SPF 50+/ UVA 38 

Превенира мелазма

Кожа подложна кон хиперпигментација. Соодветно за трудници. Го минимизира ризикот од хиперпигментација (мелазма) за време на изложување на сонце со помош на единствен систем на многу висока УВА/УВБ заштита и засилена заштита против видливата светлина. Ова дејство е надополнето со внатрешна биолошка заштита: Cellular Bioprotection™ патент кој ја активира природната одбрана на кожата, ги штити клетките и се бори против предвременото стареење на кожата.

  • Ги редуцира постоечките дамки
  • Го изедначува тенот
  • Овозможува природна покриеност
  • Без парфем
  • Водоотпорно
  • Некомедогено
  • Одлична толерантност
  • Фотостабилно

Пакување: 40 мл.

Содржина

Употреба: За секојдневна употреба, во тек на цела година за да се намали ризикот од хиперпигментација. Нанесете на лицето наутро, после вашиот дневен крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се