BIODERMA Photoderm MAX Крем со СПФ 50+ за нормална до сува кожа, 40 мл

bioderma photoderm 50+ cream moisturising texture fotoderm kresm so spf za normalna do suva koza
BIODERMA Photoderm MAX Крем со СПФ 50+ за нормална до сува кожа, 40 мл
1.119,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025033C
favorite_border

Опис на производот

Photoderm MAX Crème SPF 50+ и UVA 42                                                                              

  • Многу висока заштита од сонце за нормална до сува кожа

Соодветно за чувствителна кожа. Висока УВА/УВБ заштита од штетното дејство на сонцето. Ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: Cellular Bioprotection™ биолошки патент.

  • Превенира фотостареење 
  • Хидрира
  • Водоотпорно 
  • Без парфем
  • Нeкомедогено
  • Мазна, кремаста текстура, не остава бели траги
  • Без масен ефект

Пакување: 40 мл.

Содржина

Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доволна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спорт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се