BIODERMA Photoderm Mineral Крем флуид со минерални УВА/УВБ филтри, со СПФ 50+ Atoderm Пенест гел за миење за сува и атопична кожа, 200 мл

Bioderma Photoderm Mineral Fluide SPF 50+Atoderm Intensive gel Moussant krem fluid so minerali uva/uvb filtri +
BIODERMA Photoderm Mineral Крем флуид со минерални УВА/УВБ филтри, со СПФ 50+ Atoderm Пенест гел за миење за сува и атопична кожа, 200 мл
1.582,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055236C
favorite_border

Опис на производот

Bioderma Photoderm Mineral + ПОДАРОК Atoderm Intensive Gel Moussant

 1. Photoderm Mineral нуди максимална заштита од сонце за кожа која е алергична на хемиски филтри и парфеми, како и за кожа која е нетолерантна при изложување на сончеви зраци.
 • Bioderma иновација: флуидна текстура
 • Не остава лепливи траги на кожата
 • Не содржи хемиски филтри
 • 100% минерални филтри
 • Без парфем, без парабени
 • Многу висока толерантност
 • Водоотпорно
 • Фотостабилно
 • Некомедогено
 • Погодно за бебиња над 6 месеци, деца и возрасни

Пакување: 75 мл

+ ПОДАРОК Atoderm Пенест гел за миење за сува и атопична кожа, 200 мл

Atoderm Intensive Gel - Пенест гел за миење 

 • Хранлива, смирувачка, прочистувачка дневна хигиена
 • Без сапун
 • Нежно ја чисти и смирува сувата и атопична кожа

Формулиран со прочистувачки агенси и витамин ПП, Atoderm Intensive gel, делува против пролиферација на микроорганизми и иритации кои ја влошуваат сувоста на кожата. Биолошки ја зајакнува кожната бариера.

 • За возрасни, деца, новороденчиња
 • Без парфем
 • Не ја иритира кожата
 • Офталмолошки тестирано

Пакување: 200 мл

Содржина

 • ​​​​BIODERMA Photoderm Mineral

Употреба: неколку пати дневно, при изложување на сонце. 

Нанесете воедначено и во доволни количини пред изложување на сонце (со намалување на количината од нанесениот производ се намалува и нивото на заштита). Повторете после бањање, бришење со крпа или физичка aктивност. Погодно за бебиња над 6 месеци, деца и возрасни. Бебиња и мали деца не треба да се изложуваат на сонце. Прекумерно изложување на сонце може да го наруши здравјето.

 • BIODERMA Atoderm Пенест гел за миење за сува и атопична кожа, 200 мл

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдневно. Се нанесува на претходно намокрена кожа, се трие и потоа темелно плакне.

Не се препорачува кај предвремено родени деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се