BIODERMA Photoderm Nude Touch Тониран крем со СПФ 50+ за комбинирана кон масна кожа, светла нијанса, 40 мл

BIODERMA Photoderm Nude Touch Тониран крем со СПФ 50+ за комбинирана кон масна кожа, светла нијанса, 40 мл
1.209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039904C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Photoderm NUDE Touch SPF 50+, Light tint SPF 50, UVA 25

  • Минерална заштита против неправилности за комбинирана кон масна кожа

Многу висока минерална заштита комплетирана со биолошко дејство: Cellular Bioprotection™ патент. Anti-shine ефект, го воедначува тенот и ги ограничува неправилностите.

  • Ултра-лесна текстура
  • Свиленкаста апликација
  • Мат финиш во перфектна фузија со кожата
  • Водоотпорно
  • За возрасни и деца над 10години
  • За лице и врат

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Протресете пред употреба. Нанесете на лицето и вратот по вашата дневна хидратантна нега, пред да се изложите на сонце. Нанесете во доволни количини и рамномерно. Повторно нанесете особено после пливање, триење или спорт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се