BIODERMA Photoderm Pediatrics Mineral Крем за заштита од сонце за деца, со СПФ 50+, 50 г

BIODERMA Photoderm Pediatrics Mineral Cream SPF 50+ krem za bebinja i deca zastita od sonce
BIODERMA Photoderm Pediatrics Mineral Крем за заштита од сонце за деца, со СПФ 50+, 50 г
889,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056499C
favorite_border

Опис на производот

Bioderma photoderm pediatrics mineral spf50+ uva 23 50 гp

  • Многу висока, 100% минерална заштита со широк спектар: УВБ, кратки и долги УВА зраци
  • Идеално за непокриена кожа на бебиња од 0-36 месеци
  • Производот содржи заштитен Sun Barrier Technology патент кој претставува високо технолошка заштита од сонце специјално формулирана за детска кожа
  • Комбинација од УВ филтри, витамин Е и масло од кајсија кои ја зајакнуваат бариерната функција на кожата изложена на сонце
  • Одлична кожна и околуочна толеранција
  • Тестирано под дерматолошки и педијатриски надзора
  • Лесна текстура и апликација
  • Брза апсорпција
  • Не лепи
  • Не остава мрсни траги

Пакување: 50 г.

Содржина

Состав: вода, каприлик/каприк триглицерид, цинк оксид (нано), Ц15-19 алкан, титаниум диоксид (нано), полиглицерил-з рицинолеат, сорбитан изостеарат, силика, дикаприл карбонат, глицерил изостеарат, пентилен гликол, масло од кајсија, полихидроксистеарична киселина, токоферол, натриум хлорид, натриум цитрат, стеалкониум хекторит, глицин соја, пропилен карбонат, цитрична киселина (Би 20).

Употреба: користете го производот на непокриените делови од бебешката и детска кожа. Користете соодветна облека за заштита од сонце.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се