BIODERMA Photoderm Ultra Лосион за лице и тело со СПФ 50+, 200 мл

BIODERMA PHOTODERM LAIT ULTRA SPF 50+ gift beach bag losion za lice i telo za zastita od sonce i podarok torba gratis
BIODERMA Photoderm Ultra Лосион за лице и тело со СПФ 50+, 200 мл
1.656,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053222C
favorite_border

Опис на производот

  • Многу висока фотозаштита за цело семејство
  • За чувствителна кожа - за бебиња од 12 месечна возраст, деца, возрасни, трудници, доилки и пациенти на фотосензитивни третмани
  • Патентирана биолошка заштита - SUN ACTIVE DEFENSE патент
  • Ултра ефикасен - содржи само 4 УВ филтри со зајакната внатреклеточна заштита на кожата
  • 8 часа хидратација
  • За лице и тело
  • Многу отпорно на вода
  • Стабилно при потење

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua/water/eau, dibutyl adipate, dicaprylyl carbonate, c12-15 alkyl benzoate, diethylhexyl butamido triazone, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, propanediol, butyl methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl triazone, polyglyceryl-6 stearate, glycerin, brassica campestris/aleurites fordii oil copolymer, c20-22 alkyl phosphate, 1,2-hexanediol, c20-22 alcohols, microcrystalline cellulose, polyglyceryl-6 behenate, sodium citrate, xanthan gum, cellulose gum, caprylyl glycol, ectoin, mannitol, xylitol, o-cymen-5-ol, sodium hydroxide, rhamnose, citric acid, tocopherol, diisopropyl sebacate, fructooligosaccharides, propylheptyl caprylate, caprylic/capric triglyceride, laminaria ochroleuca extract. [bi 2061].

Употреба: нанесете Bioderma Photoderm Lait Ultra хидратантен лосион на лицето и телото рамномерно и во големи дози 30 минути пред изложување на сонце. Повторно нанесувајте често, особено по потење, пливање или сушење со крпа, за да одржите високо ниво на заштита.

Избегнувајте изложување на сонце напладне или многу часови. Не ги изложувајте бебињата и децата директно на сонце.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се