BIODERMA Pigmentbio Дневен крем за лице со СПФ 50+, 40 мл

BIODERMA Pigmentbio Дневен крем за лице со СПФ 50+, 40 мл
1.786,00 ден.
1.339,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046749C
favorite_border

Опис на производот

Pigmentbio Daily care spf 50+ Го изедначува, заштитува и осветлува тенот долготрајно.

Флеките и дамките се предизвикани од прекумерна продукција на меланин што може да предизвика промени на нашиот оригинален тен. Високата фотопротекција е неопходна за да се спречи создавање на флеки. Pigmentbio Daily care spf 50+ го карактеризира LUMIREVEAL технологија, инспирирана од водечките третмани кои ги користат дерматолозите со кои се враќа природната радијантност на тенот на кожата. Помага да се намали производството на меланин и ја поттикнува обновата на клетките за корективен и превениран избелувачки ефект. LUMIREVEAL TECHNOLOGY е збогатена со коктел од витамин Ц, Е и ПП кои го зајакнуваат дејството на осветлување на кожата и ја штитат кожната бариера: анти- УВА/УВБ филтрите и антиоксидантите витамин Ц и Е дејствуваат да го засилат избелувачкото дејство и да ја заштитат кожата од видливите знаци на предвременото стареење. Витамин ПП и дава трајна хидратација на кожата.

  • Одлична толеранција
  • Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола
  • Миризлива формула
  • Некомедогено

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Нанесете наутро на лицето и вратот по чистењето со Pigmentbio H2O или Pigmentbio Foaming cream.

Одлична основа за шминка.

За возрасни.

При подолго изложување на сонце нанесувајте на секои два часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се