BIODERMA Pigmentbio Концентрат против пигментации со витамин Ц, 15 мл

BIODERMA Pigmentbio Концентрат против пигментации со витамин Ц, 15 мл
1.915,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046751C
favorite_border

Опис на производот

  • Интензивен осветлувачки концентрат против пигментации со високо технолошки витамин Ц
  • Интензивно намалува продукција на меланин
  • Овозможува нежен пилинг ефект благодарение на овошните киселини AHA и BHA, и помага за клеточно обновување

Овозможува антиоксидативно дејство за да ја заштити кожата од раните знаци на стареење. Ја зајакнува кожата и овозможува долготрајна хидратација до 8 часа.

Пакување: 15 мл

Содржина

Употреба: Иновативно пакување кое овозможува активирање на витамин Ц при првата употреба. Ефикасноста на витамин Ц се оптимизира, кога е во чиста и активна форма. За да се искористи неговата целосна моќ, спакуван е во посебен канистер заштитен од воздух и светлина.

1. Притиснете го специјалниот канистер за да се активира чист витамин Ц.

2. Отстранете го капачето и навртете ја пипетата.

3. Протресете го пакувањето 10 секунди, за да се измешаат состојките и подгответе се да блеснете.

Користете во комбинација со дерматолошка терапија, после терапија или како монотерапија. Секоја вечер 5 капки на лицето и вратот од 1 до 4 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се