BIODERMA Pigmentbio Крем за чувствителни делови на телото (го осветлува и изедначува тенот), 75 мл

BIODERMA Pigmentbio Крем за чувствителни делови на телото (го осветлува и изедначува тенот), 75 мл
1.218,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046747C
favorite_border

Опис на производот

Pigmentbio Sensitive areas - Првата специјализирана нега за чувствителни зони.

Некои делови од телото може да бидат повеќе пигментирани од други и да изгледаат потемно. Причини за дисколорации на кожата: триење од облеката, отстранување влакна или реактивност на кожата. Pigmentbio Sensitive areas го осветлува и изедначува тенот во деловите каде има триење (колена, лакти, пазуви, бутови, препони) и во надворешните интимни делови. Оваа нега ја смирува кожата и помага да се превенира црвенилото од моменталната иритација.

  • Патентираната комбинација на активни супстанции го регулира биолошкиот механизам кој предизвикува појава на темни дамки, за осветлување и оптимална превенција
  • Нелеплива, немасна богата текстура
  • Одлична толерантност.
  • Тестирано под гинеколошка и дерматолошка контрола.
  • Без мирис.

Пакување: 75 мл

Содржина

Употреба: Се нанесува еднаш или два пати на ден на зафатените делови после чистење. Продуктот може да се употребува директно по депилација со восок или бричење за да се спречат црвенилото и разликите во бојата на кожата. За возрасни. Само за надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се