BIODERMA Pigmentbio Пенаст крем за миење лице и тело, 200 мл

BIODERMA Pigmentbio Пенаст крем за миење лице и тело, 200 мл
991,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046748C
favorite_border

Опис на производот

Pigmentbio Foaming cream - Ексфолијантен прочистувачки крем за осветлување на кожата уште под тушот.

Pigmentbio пенест крем е осветлувачки чистач кој овозможува исчезнување на темните дамки и спречува нивно повторно појавување. Збогатено со AХА и микрогранули за ексфолијација, нежно ги елиминира неправилностите до постигнување блескава кожа. Патентираната комбинација на активни супстанции го регулира биолошкиот механизам кој предизвикува појава на темни дамки, за осветлување и оптимална превенција. Збогатен со хидратантни активни супстанции, ја прави кожата нежна.

  • Одлична толеранција
  • Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола
  • За лице и тело
  • За возрасни
  • Избегнувајте контакт со очите
  • Крема за пенење
  • Без сапун
  • Миризлива формула

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба: Нанесете на влажна кожа, нежно масирајте и темелно исплакнете. Може да се користи и како маска за лице еднаш или два пати неделно: нанесете дебел слој на кожата и оставете го 5 минути, потоа навлажнете го слојот, нежно измасирајте и темелно исплакнете го лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се