BIODERMA Pigmentbio Регенеративна ноќна нега за рамномерно светол тен, 50 мл

BIODERMA Pigmentbio Регенеративна ноќна нега за рамномерно светол тен, 50 мл
2.106,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046750C
favorite_border

Опис на производот

Pigmentbio Night renewer - Регенеративна ноќна нега за рамномерно светол тен.

Pigmentbio Night renewer го карактеризира LUMIREVEAL технологија, инспирирана од водечките третмани кои ги користат дерматолозите со што се враќа природната радијантност на тенот на кожата. Помага да се намали производството на меланин и ја поттикнува обновата на клетките за корективен и превениран избелувачки ефект. Оваа нега содржи активни состојки кои го стимулираат создавањето на колаген за помазна кожа наутро.

  • Свежа и лесна текстура
  • Одлична толерантност
  • Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола
  • Миризлива формула
  • Некомедогено
  • За возрасни

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: Нанесете навечер на лицето и вратот по чистење со Pigmentbio H20 или Pigmentbio foaming cream. Може да се користи самостојно или после Pigmentbio C-Concentrate.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се